Zmiana nazwy zespołu

Moderator: comraden

DarioB
.
Joomleague version: 2.0.x

Zmiana nazwy zespołu

Postby DarioB » Thu Feb 28, 2019 12:43 pm

Ludzie mi często zgłaszają błędne nazwy drużyn.
Nie wiem jak to obejść.
W obrębie projektu nie mamy chyba opcji zmiany nazwy drużyny.
Wiele zespołów na przestrzeni lat zmieniało nie raz swoje nazwy i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Pierwszy lepszy przykład
Nazwy klubu: (1945) Omtur Lubań → (1949) Związkowiec Lubań → (1952) Spójnia Lubań → (1955) Sparta Lubań → (1958) Łużyce Lubań → Łużyce - Bazalt Lubań (01.03.2010)

benio08
.

Re: Zmiana nazwy zespołu

Postby benio08 » Thu Feb 28, 2019 7:16 pm

proponuje otwórz ustawienia zespołu w projekcie i możesz podać nazwę zespołu pod jaka występował w danym sezonie podac to w Nagłówku info oraz dodatkowo mozesz także zamieścic tą informacje w opisie to jedyne co jest w tej chwili możliwe ale i tak będzie to wyświetlane tylko w teaminfo w danym sezonie obecnie aby była wyswietlana pełna historia zespół musi wystepowac pod jedna nazwą
Jomla 2.5.8 last joomleague revision

DarioB
.

Postby DarioB » Thu Feb 28, 2019 10:59 pm

i tak każdemu tłumaczę

comraden
Joomleague Core Developer

Postby comraden » Thu Feb 28, 2019 11:06 pm

to trzeba ogarnąć bazodanowo, czyli trzeba napisać trochę kodu... dodam to do JL, a nie do extension, a co.
Jak będę pisał to się odezwę.
http://llk.pl::jl_2.x | jl_3.x testing/production enviroment
samiec alfa koncernu 'Cham_Burak_Prostak' || proved: the most annoying person on the forum

comraden

Postby comraden » Fri Mar 01, 2019 9:29 am

Całe 2h na siłce w nocy nie mogłem przestać o tym gównie myśleć, wymyślaj jeszcze to nigdy nie skończę...
A testować będziesz u siebie, jak się coś rozsypie to będziesz sam ogarniał ;)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
samiec alfa koncernu 'Cham_Burak_Prostak' || proved: the most annoying person on the forum

comraden

Postby comraden » Fri Mar 01, 2019 11:07 am

Weźcie mnie poprawcie, ja to raczej nie potrzebowałem nigdy zmiany clubu i może coś źle robię (w końcu patrzę tylko na strukturę bazy danych):
1.Pierwszym krokiem jest stworzenie PRZEJŚCIA (transition), czyli wygenerowanie NOWEGO teamu. NewTeam może należeć do NewClub, lub też nie (pytanie: są takie zmiany nazwy? to jest tylko zmiana nazwy TEAM'u, CLUB pozostaje ten sam)
Taka zmiana nazwy (bez zmiany clubu) będzie widoczna w historii TEAM'u, ale nie w historii CLUB'u. (chyba?)
2. Gdy mamy już TRANSITION możemy dokonać Assign, czyli wyboru z przefiltrowanej listy projektów (w których gra nasz TEAM)
3. Następnie przyciskiem TRANSITION dokonujemy ZAMIANY team'ów. (czyli we wszystkich zaznaczonych projektach nastąpi zmiana)
4. Historia teamów pokazuje projekty TEAM'u oraz NewTeamu
5. Jeżeli jest to nowy CLUB to w Clubinfo pojawia się HISTORIA
6. w przypadku kolejnej zmiany, należy stworzyć PRZEJŚCIE od NOWEGO team'u (analogicznie)
:confused:

comraden

Postby comraden » Fri Mar 01, 2019 11:18 am

a tak wygląda w Clubs
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

DarioB
.

Postby DarioB » Fri Mar 01, 2019 12:50 pm

ja mam kluby i w klubach drużyny. Różne są drużyny ale nie na tym sprawa polega.
Drużyna jest cały czas ta sama ale w wielu dyscyplinach to sponsorzy narzucają nazwy klubów i co roku masz inne.
Nie potrafię tego technicznie opisać, bo nie dość że to ten sam klub to ta sama drużyna.
Tylko w obrębie konkretnych projektów brakuje opcji edycji nazwy, na zasadzie jak można dodać do każdego sezony osobne zdjęcie drużyny czy zawodnika.
Tam samo problem jest z herbami. Raz przypisany globalnie nie może być edytowany pod projekt. A herby na przestrzeni lat tam samo ulegają zmianie.

Return to “Polish”