Organizacja projektów

comraden
Joomleague Core Developer

Organizacja projektów

Postby comraden » Sun Oct 23, 2011 1:43 am

napiszę także tutaj (szczególnie dla tych, co to lubią pisać o tym samym dwa razy, po polsku i angielsku :knuppel: ):
rozwiązałem problem organizacji lig, baraży, turniejów W JEDNYM PROJEKCIE, czyli znalazłem receptę na bolączkę, z jaką jl borykała się od poczatku swojego istnienia.
Od teraz można będzie trzymać to w "kupie", czyli np ktos w swoich rozgrywkach ma tak:
1.faza grupowa (np 4 grupy po 4 teamy =16)
2.faza półfinałowa (2 pierwsze teamy z grup awansują i są losowane do 2 nowych grup; 2x 4 teamy, punktacja z wcześniejszej fazy jest zachowana, lub nie jest, lub tylko między drużynami które przeszły, lub co tam wymyslą organizatorzy)
3.finalowa 4 gra drzewko z meczem o 3 miejsce
W moim rozwiązaniu będzie mozna mieć:
ranking grupowy fazy 1
ranking grupowy fazy 2
ranking z drzewka fazy finałowej
ranking globalny wszystkich 16 teamów
jeżeli trzeba, tabelkę awansu z grup(taką jak teraz jest np w mistrzostwach europy)
WSZYSTKO W JEDNYM PROJEKCIE :D
status: wizualizacja w głowie comradena, kod 'powinien' być gotowy w 2-3 tygodnie
http://llk.pl::jl_1.6 | jl_2.x | jl_3.x testing/production enviroment
samiec alfa koncernu 'Cham_Burak_Prostak' || proved: the most annoying person on the forum

scorcher
.

Re: Organizacja projektów

Postby scorcher » Sun Oct 23, 2011 6:49 pm

O stary, jak to zrobisz, to jestem w stanie wybaczyc Ci Twoje zachowanie na forum ;)

comraden

Postby comraden » Sun Oct 23, 2011 9:47 pm

to znaczy jak to zrobię to będę też mógł być jeszcze bardziej chamowaty? (jeśli w ogóle można?) :whistling: ;)
samiec alfa koncernu 'Cham_Burak_Prostak' || proved: the most annoying person on the forum

comraden

Postby comraden » Sun Oct 30, 2011 3:03 am

zacznę się chwalić na polskim forum.
na screen'ie widać dodatkowe kryteria rankingu dla leveli 1 i 2.
musiałem dodać także zróżnicowanie kolorów dla każdego level'u (table colors). Za cwilę wrzucę to na przykładową stronę, aby każdy mógł zobaczyć o co chodzi.
powiem tak: to rozszeżenie będzie miało duży wpływ na projekty. Tylko u mnie widzę, że od kilku lat źle prowadziłem ligi.
Prawdopodobnie będę pracował nad nielimitowaną ilością leveli w projekcie (potrzebne będzie także filtrowanie od zaplecza, aby ułatwić zarządzanie dużą liością teamów).
Wtedy będzie można w JEDNYM PROJEKCIE mieć np:
całą ligę mistrzów (oczywiście jeden sezon)
(a tak nawiasem mówiąc, to strona UEFA jest do dupy, mają nieograniczony budżet, a gówno się tam można dowiedzieć, np w ogóle nie ma rankingu, a przynajmniej ja nie znalazłem)

edit:
Już widzę, że będzie zapotrzebowanie na opcję "sumowania" kilku projektów w jeden (no bo jak nowsza ligajest w jednym, to dobrze by było historyczne także "połączyć").
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

benio08
.

Postby benio08 » Sun Oct 30, 2011 6:01 pm

Super sprawa czy myślisz juz nad wersja dla joomla 1.7 Dobrze by było zacząć nad tym mysleć bo dalsze rozwijanie wersji 1.5 mija sie z celem Sam coś zacząłem najpierw backend potem może frontend Na dobre zacznę za miesiąc
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Jomla 2.5.8 last joomleague revision

comraden

Postby comraden » Sun Oct 30, 2011 7:10 pm

w ogóle nie myslę, bo myslę nad funkcjonalnością...
jak będzie działać, to przeniesienie do nowszej to będzie pikuś.
Czyli musi być stabilna 1.5, potem można myśleć dalej

jooni22
Newbie

Postby jooni22 » Sun Oct 30, 2011 7:41 pm

Comraden a będzie możliwość ustawienia np. tabeli z nieparzystą ilością drużyn ?. Tak samo z fazą finałową bo często u nas są takie turnieje że gra się fazę finałową w 3-6 zespołów ?. Fajnie że robisz takie coś, wielki + dla Ciebie.
Joomleague 1.5.2-sara (Beta 2)

comraden

Postby comraden » Sun Oct 30, 2011 8:08 pm

tabelę z nieparzystą to już terazmozna ustawić... :confused:
a fazę finałową w sensie, że drzewko dla 6 teamów? to juz jest zrobione, mozna mieć dowolne drzewko (jeżeli o to chodzi)
w moim extension będzie oczywiście ranking z dowolnego drzewka (to też już rozwiązałem)
No i zasadnicza sprawa: to ma być PŁATNE extension, czyli jakieś tam plusiki to mnie nie zadowolą, cena nie jest jeszcze znana, nie gadałem jeszcze z jl_team'em na ten temat, a chciałbym to puszczać może jako jako wersję PRO (jak się dogadamy).
Głównie chodzi mi o ukrycie przed konkurencją właściwie tylko mojego pomysłu na drzewka (na pomyśle drzeka bazuje cała idea rankingu dla kilku leveli)

kubik
.
Joomleague version: 2.0.x

Postby kubik » Mon Oct 31, 2011 7:31 pm

benio08 wrote:Super sprawa czy myślisz juz nad wersja dla joomla 1.7 Dobrze by było zacząć nad tym mysleć bo dalsze rozwijanie wersji 1.5 mija sie z celem Sam coś zacząłem najpierw backend potem może frontend Na dobre zacznę za miesiąc

Jak wgrałeś JL1.5 do Joomla 1.7?
Joomla 2.5.x & 3.x
JoomLeague - Latest Git Version
GG Network No : 5739578
www.RegioLiga.pl

benio08
.

Postby benio08 » Mon Oct 31, 2011 7:39 pm

Mam już część Backendu przerobione pod wersję 1.7 Sa jeszcze pewne problemy ale może brdę miał wiecej czasu za miesiąc to udostępnię swoje wypociny

comraden

Postby comraden » Wed Nov 02, 2011 10:41 am

poraportuję tutaj:
Ranking dla dwóch leveli wymaga głębszej (niż mi się wydawało na początku) ingerencji w "życiowo" ważny kod jl.
Problemem jest upchnięcie tego jako extension ;)
Okazuje się natomiast, że "unlimited" level's może być łatwiejsze. :whistling:
Czyli wszystko jak zwykle: przy tworzeniu nowości termin należy przemnożyć nie przez 3, ale przez 10, he he he

comraden

Postby comraden » Sun Nov 06, 2011 5:51 pm

benio08 wrote:Super sprawa czy myślisz juz nad wersja dla joomla 1.7 Dobrze by było zacząć nad tym mysleć bo dalsze rozwijanie wersji 1.5 mija sie z celem Sam coś zacząłem najpierw backend potem może frontend Na dobre zacznę za miesiąc

eeeeee, teraz zauważyłem, że and_one skończył alpha testy wersji 1.7 oraz zrzucił kilka screnów...
proponuje także podgląd swojej wersji ...
[oczywiście tylko dla jl_team'u oraz Donator'ów]
chyba lepiej Cię poinformuję, abyś nie kopiował roboty (mam nieodparte wrażenie, że jego wersja jest bardziej zaawansowana, zamieścił z 10 screenów)
:confused:

benio08
.

Postby benio08 » Sun Nov 06, 2011 7:24 pm

OK zrozumiałem skupie się na przygotowaniu plików jezykowych do wersji 1.7 jak wyjdzie wersja alfa powinny być gotowe . a tak na marginesie pobawię się dalej bo to jest dobry sposób na opanowanie API nowej wersji Joomla . Moim zdaniem wersję 1.5 powinno się zamrozić całkowicie a rozwijać wersję 1.7 bo jest bardziej przyszłościowa .

benio08
.

Postby benio08 » Mon Nov 07, 2011 8:40 am

Tłumaczenie do wersji 1.7 gotowe i czeka na wydanie wersjo alfa . Jeżeli będa znazczące różnice miedzy wersjami 1.5 i 1.7 bedzie wymagało dalszej korekty Pliki językowe 1.7 musza sie poprawnie walidować inaczej język nie zostanie wczytany i będzie uzywany język angielski

scorcher
.

Postby scorcher » Mon Nov 07, 2011 11:37 am

Ok, a czy teraz jest mozliwosc stworzenia projektu-drabinki z dywizjami (grupami)? Mam trzy grupy, z ktorych wychodza po 4 zespoly. Z tego robia sie dwie dywizje (grupy) po 6. Z tego wychodza 4 zespoly i graja cwierc/pol/finaly.
Pytanie dotyczy JL 1.5

comraden

Postby comraden » Mon Nov 07, 2011 4:47 pm

jest taka możliwość w moim extension treerank (wersja bardzo testowa, nieopublikowana)
pracuję nad nią bardzo intensywnie (chociaż brak mi teraz czasu), jak chcesz mogę potestować na twoich danych (wyślij mi export projektu)
pzdr

edit:
jak rozumiem mamy 3 level'e:
3. wychodzi 3x4 = 12 teamów
2. wychodzi 2x2 = 4 teamy
1. tree z 4 drużyn (grają lub nie mecz o 3 miejsce)
na koniec ranking wszystkich (ile w sumie?) teamów (jako level 0)

edit2:
już widzę, że będę musiał wszystko przepisać od nowa (klasyczny refaktoring kodu)
także ciężko mi powiedzieć o terminie wersji finalnej, chciałbym mieć możliwość do 9 level'i (pewnie z 5 by wystarczyło), muszę dodać zarządzanie dużą liczbą teamów w jednym projekcie (np. około 200)
oczywiście jak ktoś chce finansować to extension to zapraszam na priv, to na pewno przyśpieszy prace, he he he :whistling:

scorcher
.

Postby scorcher » Mon Nov 07, 2011 6:32 pm

Dzieki za info. W takim razie czekam i uzbrajam sie w cierpliwosc. Potrzebne mi to do live site, a nie do testow ;)

szymon189
.

Postby szymon189 » Sun Nov 13, 2011 2:48 pm

Czyli obecnie trwają prace nad wersją 1.7? Prace nad 1.5.3 i 1.6.0 zostały wstrzymane?
Joomla 1.5.26 JoomLeague - v1.6.0.35ddcaf
www.poloniamarklowice.pl

benio08
.

Postby benio08 » Sun Nov 13, 2011 8:50 pm

Oficjalnie jeszcze nie ruszyły prace na wersja 1.7 1.6 na pewno nie wyjdzie a 1.5 w dalszym ciągu jest w fazie rozwojowej

comraden

Postby comraden » Mon Nov 14, 2011 7:15 am

oficjalne stanowisko jl_team'u jest takie:
- na pewno nie wyjdzie 1.6
- menager projektu nieoficjalnie rozpoczął prace nad 1.7
- kolejna wersja 1.5 (1.5.4) planowana jest na grudzień
to są pewne informacje
Natomiast z niepewnych, to mogę powiedzieć, że spodziewał bym się stabilnej 1.5, i wtedy startu prac nad 1.7
Ale sytuacja może też być taka, że 1.5 nie zostanie oficjalnie wydana jako stable, tylko jako kolejne snapshoty unstable, a stabilna powstanie na 1.7
(no ale to już tylko moje gdybanie)
Na przykład nie przedstawiłem zespołowi do tej pory moich prac nad unlimited levels w divisions.
Gdyby chcieć ten kod dołączyć do oficjalnego releasu, to pewnie z 3 miesięce by zajęło dopracowywanie poprawek, a tak puszczę to jako extension i z głowy...

Return to “Polish”