Szybkie dodawanie zawodnikowi klubu

szymon189
.

Szybkie dodawanie zawodnikowi klubu

Postby szymon189 » Fri Sep 09, 2011 3:10 am

Pracując na JL, brakuje mi czasem przycisku stworzenia na szybko Klubu/Zespołu dla zawodnika. Krótki przykład:
Wybieram zawodnika Jan Kowalski.
Grał np. w sezonie 2005/06 w Legii Warszawa
2007/08 Wisła Kraków

Wiem, że w sezonie 2006/07 grał w Lechu Poznań, ale np. nie mam tej drużyny w swojej bazie (niema jej na liście do wyboru). Wtedy tworze na szybko drużynę i wybieram sezon.

Co sądzicie o takim czymś?
:confused: :confused:
Joomla 1.5.26 JoomLeague - v1.6.0.35ddcaf
www.poloniamarklowice.pl

benio08
.

Re: Szybkie dodawanie zawodnikowi klubu

Postby benio08 » Fri Sep 09, 2011 6:36 am

Raczej słabo widzę takie rozwiązanie bo joomleague oparte jest na projektach czyli do konkretnego projektu przypisujesz sezon i zespoły a takie tworzenie zespołu bez przypisania do projektu to nie wiem w jakim celu miałoby to służyć prawdopodobnie do dużego bałaganu w bazie danych bo jak wyświetlić takie dane w historii zawodnika nie wiem . Są opcje szybkiego dodawania zespołu do projektu zawodnika do zespołu wprawdzie ostatnio nie działają prawidłowo ale jest to znany błąd i zostanie poprawiony
Jomla 2.5.8 last joomleague revision

szymon189
.

Postby szymon189 » Fri Sep 09, 2011 10:03 am

Do czego ma to służyć? Aby użytkownik mógł sobie wejść z na stronę i sprawdzić gdzie dany zawodnik obecnie gra. :cool:
www.poloniamarklowice.pl

comraden
Joomleague Core Developer

Postby comraden » Fri Sep 09, 2011 2:36 pm

@szymon189, to akurat było pytanie na które sam odpowiedział @benio, że:
Twój pomysł służyłby tworzeniu bałaganu w bazie danych.
Ja mogę tylko dodać ze swojej strony, że również uważam ten pomysł za bezsensowny.
http://llk.pl::jl_1.6 | jl_2.x | jl_3.x testing/production enviroment
samiec alfa koncernu 'Cham_Burak_Prostak' || proved: the most annoying person on the forum

szymon189
.

Postby szymon189 » Fri Sep 09, 2011 3:00 pm

Rozumiem. :)
A miałem na myśli stworzenie czegoś podobnego link.
www.poloniamarklowice.pl

comraden

Postby comraden » Fri Sep 09, 2011 4:17 pm

ale aby to stworzyć to nie trzeba dodawać "szybkiego dodawania zawodnikowi klubu", tylko nowy widok "kluby zawodnika co sezon" ...
W przypadku jl będzie to nierealizowalne zadanie, bo trzeba mieć "dużą" bazę klubów (np dla teamu z extraklasy dla kilkunastu zawodników może to być lista dobrych kilkudziesięciu lub nawet klikuset klubów). I teraz tak jak wspominał @benio trzeba tworzyć jakieś projekty, przypisywać zawodników (bo tylko wtedy będzie można pobrać taką historię do widoku).
Należy to rozwiązać inaczej.
Zakładamy, że nasz widok "kluby zawodnika co sezon" nie pobiera danych z historii projektów jl, tylko z nowej tabeli/tabel dedykowanych dla tego widoku (widzę to jako extension). Kluby trzymamy w tabelach jl, natomiast rekordy w "nowych" tabelach. W kodzie naszego extension mamy oczywiście twoją możliwość "szybkiego dodawania zawodnikowi klubu", ale nie wpływa to (i tym samym nie psuje) bazy danych jl (opartej na projektach).
To tyle tak na szybko.
Schemat pracy:
zaprojektować strukturę nowych tabel, potem kod extension + testy społeczności i usprawnienia.
Mogę to napisać, oczekuję propozycji budżetu dla tego projektu, hie, hie, hie ....
;)
samiec alfa koncernu 'Cham_Burak_Prostak' || proved: the most annoying person on the forum

szymon189
.

Postby szymon189 » Fri Sep 09, 2011 4:22 pm

Jednak wystarczy to co jest ;) Może w przyszłości takie coś znajdzie się w JL ;)
www.poloniamarklowice.pl

comraden

Postby comraden » Fri Sep 09, 2011 4:38 pm

teoretycznie to jest to już w jl, tylko musisz mieć wszystkie sezony wprowadzone (czyli teamy + zawodników) z (prawie) wszystkich lig świata.
I wtedy nie musisz już wcale dodawać "na szybko" zawodnikowi klubu, bo jest to już w bazie, hie hie hie

Moje rozwiązanie może być przydatne dla kogoś, kto prowadzi stronę klubu i chce mieć widok "kluby zawodnika co roku" dla składu jednej drużyny. Na standardowym kodzie musiałby importować ligi świata (bez sensu :bash: ).
To już łatwiej mu będzie ręcznie wypisać takie tabele dla kilkunastu zawodników z klubu ...
Gorzej jak chce to mieć dla kilkunastu lat grania klubu, wtedy nie kilikanaście tabel, tylko kilkadziesiąt (?) (bo tyle zawodników się w klubie przewija, a może więcej). Wtedy pozostaje moja propozycja ...

benio08
.

Postby benio08 » Sat Sep 10, 2011 7:36 am

szymon189 wrote:Rozumiem. :)
A miałem na myśli stworzenie czegoś podobnego link.

Takie rozwiązanie oferuje juz jomleague a baza danych 90minut nie powstała w jeden sezon tylko jest to praca zespołowa kilkudziesięciu może nawet kilkuset ludzi którzy co roku tworza ten projekt zbudwanie czegos podobnego opartego na jomleague jest mozliwe nawet już mam w zamyśle taki projekt ale nie jest to praca dla jednej osoby zalążek czegoś podobnego jest juz na mojej stronie wprowadzone 40 sezonów ekstraklasy i 10 sezonów niższych lig bez składów na razie jest to tylko historia zespołów
Jomla 2.5.8 last joomleague revision

szymon189
.

Postby szymon189 » Sat Sep 10, 2011 9:01 am

No to spoko. Ja np. mam chyba z 3-4 pełne sezony, gdzie każda drużyna ma przypisanych zawodników i w każdej drużynie są zliczanie minuty, kartki, bramki.
Napisałem tylko o tym tutaj, bo myślałem że może to da komuś jakiś pomysł na dalsze rozwijanie JL. Z angielskiego jestem słaby więc napisałem na forum polski, ale może ktoś przekaże najważniejsze informacje reszcie Joomleague-Team.
www.poloniamarklowice.pl

Return to “Polish”