najlepszy zawodnik w meczu?

pumeks
.

najlepszy zawodnik w meczu?

Postby pumeks » Sat Jul 02, 2011 8:06 pm

Czy w joomleague jest możliwość głosowania na najlepszego zawodnika w danym meczu? (wybór z graczy, którzy pojawili się na boisku).

Oczywiście mogę robić ankiety w joomli za każdym razem ale chodzi też o statystyki w rodzaju:
- ile razy dany zawodnik był wybrany najlepszym graczem meczu?

kubik
.
Joomleague version: 2.0.x

Re: najlepszy zawodnik w meczu?

Postby kubik » Sun Jul 03, 2011 1:17 pm

pumeks wrote:Czy w joomleague jest możliwość głosowania na najlepszego zawodnika w danym meczu? (wybór z graczy, którzy pojawili się na boisku).

Oczywiście mogę robić ankiety w joomli za każdym razem ale chodzi też o statystyki w rodzaju:
- ile razy dany zawodnik był wybrany najlepszym graczem meczu?

Wiem że możesz użyć tego co chcesz jako zdarzenia. Wybierasz zdarzenie: MVP i przypisujesz notę np jednemu najlepszemu z wybranych w z danego meczu, możesz to sumować lub zrobić średnią jeśli jeden gość wybrany będzie kilka razy, jak tylko sobie zachcesz. Jest to chyba szybszy sposób niż implementowanie tego w kod, Comraden się zgodzi ze mną w tym temacie lub zrobi to od ręki za Balantajnsa especially for you :cool:
Joomla 2.5.x & 3.x
JoomLeague - Latest Git Version
GG Network No : 5739578
www.RegioLiga.pl

comraden
Joomleague Core Developer

Postby comraden » Sun Jul 03, 2011 4:18 pm

kubik dobrze mówi co do statystyk.
natomiast nie ma możliwości głosowania (czyli userzy nie mogą głosować i automatyczny wybór MVP na podstawie głosów).
Ogólnie na razie nie ma TYPOWANIA i OBSTAWIANIA ( i całości z tym związanej, czyli podliczania, ustalania max'a, rankingu, itp...).
Jest na to duże zapotrzebowanie i jak powstanie stabilna jl_1.5 to się tym developerzy pewnie zajmą....
http://llk.pl::jl_2.x | jl_3.x testing/production enviroment
samiec alfa koncernu 'Cham_Burak_Prostak' || proved: the most annoying person on the forum

kwiatek85
.

Postby kwiatek85 » Tue Jul 26, 2011 11:36 am

Witam,

mam pytanie nie zna ktoś jakiegoś dodatku do joomli (skoro do joomleague nie ma) służącego do oceniania w artykule. Nie chce oceny artykułu tylko, np.:

Jan Kowalski ()1()2()3()4()5 - średnia - 4,5
Jan Tomaszewski ()1()2()3()4()5 - średnia - 2,5
cytrynówka ()1()2()3()4()5 - średnia - 5,0
itd

pomożecie ?

pozdrawiam
http://kspelikan.lowicz.pl
Joomla - 1.5.23 Stable
JoomLeague - v1.5.2.99f0c8c

kubik
.
Joomleague version: 2.0.x

Postby kubik » Tue Jul 26, 2011 9:36 pm

kwiatek85 wrote:Witam,

mam pytanie nie zna ktoś jakiegoś dodatku do joomli (skoro do joomleague nie ma) służącego do oceniania w artykule. Nie chce oceny artykułu tylko, np.:

Jan Kowalski ()1()2()3()4()5 - średnia - 4,5
Jan Tomaszewski ()1()2()3()4()5 - średnia - 2,5
cytrynówka ()1()2()3()4()5 - średnia - 5,0
itd

Chodzi Ci pewnie o jakąś sondę? Możesz utworzyć formularz, są takie bajery gdzie Ustalisz sobie pola czyli: Kowalski i 5x radio button i kibic klika send, dostajesz na mejla info, kto jaką dał notę.
Ja swego czasu utworzyłem stronkę z kwestionariuszem dla kolegi, studenta z Wysp na komponencie jquark4s -> http://web-quest.c0.pl/
Ciekawy komponent a po konfiguracji powinien spełnić Twoje oczekiwania
Joomla 2.5.x & 3.x
JoomLeague - Latest Git Version
GG Network No : 5739578
www.RegioLiga.pl

comraden

Postby comraden » Wed Jul 27, 2011 11:52 am

nie pracowałem z komponentem jquark4s, więc ciężko mi się wypowiadać, ale z tego co widzę w linku, to:
1.prawdopodobnie ma on duże możliwości, generuje statystyki na podstawie sond i można to pewnie jakoś obrabiać, ale bawienie się w jl+jquark4s to rozwiązywanie problemu od "dupy strony"
2.potrzebny jest dodatek do natywnie pisany dla jl
3.powinien on umożliwiać userom głosowanie(ocenianie) wielu elementów (zmiennych) dostępnych w jl
4.cały czas myślę nad dodatkiem do oceny pracy sędziów na boisku dla zarejestrowanych userów
5.po niewielkich zmianach mógłby zostać użyty dla oceny zawodników
6.tak przyznawane punkty możnaby "włączyć" do "events" i "statistics" używanych w jl
7.szkielet może wyglądać jak napisane już "prediction", czyli wystartować należy od jl+prediction
8.wszystko to są TYLKO moje przemyślenia, w chwili obecnej status kodu jest "0(zero) linijek napisanych", potraktujmy to jako wątek do zamieszczania uwag i ewentualnych potrzeb w przyszłym "dodatku". Nie ma nawet sensu umieszczać tego w future request, ponieważ i tak brak "mocy przerobowych"
9.NIE MAM OBECNIE CZASU NA PISANIE TEGO DODATKU
10.punkt dziesiąty dla równego rachunku. pozdrawiam
http://llk.pl::jl_2.x | jl_3.x testing/production enviroment
samiec alfa koncernu 'Cham_Burak_Prostak' || proved: the most annoying person on the forum

Return to “Polish”