minuty utraty bramek

konradio
Newbie

minuty utraty bramek

Postby konradio » Sun Mar 14, 2010 12:56 pm

Cześć! Mam pytanie, może ktoś pomoże/poradzi. Od kilku lat prowadzę statystykę swojej drużyny. Mam dziesiątki opisów spotkań - w tym minuty utraty bramek. Teraz zabieram się do wklepywania wszystkiego do JL (mam 7 sezonów) i tu problem. Jak i gdzie umieścić bramki stracone, skoro nie mam pojęcia (bo tego nie notuje w kajecie) jak nazywali się strzelcy bramek dla rywali (czyli nie da rady wrzucić tego jako event drużyny przeciwnej). Chodzi tylko o minuty. Chciałem utworzyć zdarzenie "gole stracone" ale wtedy i tak muszę podać kogoś i to głupio wygląda (bo co mam wstawić zawodnika o nazwie "...", albo "przeciwnik"). Może ktoś ma jakieś ciekawe i efektywne rozwiązanie. Jak zacznę wklepywać dane to potem będzie problem żeby wszystko pozmieniać.

P.S generalnie bawię się tymi minutami po to, żeby w przyszłości (tylko jeszcze nie mam pojęcia jak) zrobić statystykę "kiedy najczęściej strzela gole" i "kiedy najczęściej traci gole"   

Z góry dzięki za odp.
Pzdr!!!  :)
krew, pot i łzy

benio07
.

Re:minuty utraty bramek

Postby benio07 » Sun Mar 14, 2010 6:05 pm

W nowej wersji będzie taka możliwośc jest opcja Ghost player i mozesz przypisać do tej pozycji wszystkoe wydarzenia w starszej wersji jest to raczej niemożliwe mozesz ewentualnie stworzyc taka pozycję w składzie kazdej drużyny i przypisac te wydarzenia
Joomla 1.5.14 joomleague 1.505a

konradio
Newbie

Postby konradio » Sun Mar 14, 2010 6:19 pm

Dzięki za odp  :) trudno, jakoś sobie pokombinuje, albo poczekam aż wreszcie JL będzie gotowa do użytku...

Mam jeszcze jeden mały problem: siedzę od kilku godzin nad dodatkiem ZETA, zrobiłem wszystko według instrukcji jak w jednym z tematów na forum (skopiowałem pliki, zmieniłem chmody, ustawiłem formacje) i wyskakuje coś takiego jak pod tym linkiem:

http://www.lwowianka.pl/index.php?optio ... 1&Itemid=1

Miało być prosto i łatwo, a tu zeta sypie się już na starcie  :bash:
krew, pot i łzy

benio07
.

Postby benio07 » Sun Mar 14, 2010 6:34 pm

Prawdopodobnie brak id wydarzeń do wyswietlenia w templatce na zapleczu Nie uzywam juz wersji 0.93 i nie moge sprawdzić ale jest to gdzieś na forum

konradio
Newbie

Postby konradio » Sun Mar 14, 2010 7:19 pm

Też właśnie, wydaje mi się że to coś z tymi "idami". W pliku który bruździ, czyli calcioproject.php za błąd "odpowiadają" te linijki:

function getPlayerEvents($pid, $evid) {
    global $database, $overall_config;
    //Hack for hockey, make sure the event id values are correct !
    //echo "using function of HockeyProject !";//exit;
  $playerpoints_eventId = $overall_config['event_points'];
    $goals_eventId = $overall_config['event_goals'];
    $assist_eventId = $overall_config['event_assists'];
    $games_eventId = $overall_config['event_goalie_games'];
    $goalsAllowed_eventId = $overall_config['event_goals_allowed'];

$goalsAgAvg_eventId = $overall_config['event_goalie_gagavg'];
    $shutouts_eventId = $overall_config['event_goalie_shutouts'];

Problem w tym, że ustawiłem id zdarzeń poprawnie tzn zgodnie z instrukcją na forum przy opisie instalacji zety i moim projektem, więc nie wiem co bym mógł jeszcze zmienić. Może to coś w bazie???  :confused:
krew, pot i łzy

benio07
.

Postby benio07 » Mon Mar 15, 2010 7:32 am

Wróć do ustawień projektu i wyłącz templatkę zeta jeżeli wszystko będzie OK to jeszcze raz zainstaluj to rozszerzenie a jeżeli nie jest dobrze to być może do pozycji brak przypisanych wydarzeń . Zeta instalujemy jeżeli wcześniej wszystko jest w porządku bo nie wiadomo gdzie szukać ewentualnych błędów

Return to “Polish”