Wolne wczytywanie grafiki

Moderator: comraden

DarioB
.
Joomleague version: 2.0.x

Wolne wczytywanie grafiki

Postby DarioB » Wed Jul 30, 2014 12:53 pm

Pracuję obecnie nad nową wersją portalu.
Joomla 2.5 + JL 2.0 [najnowsza stabilna wersja]
Dodałem nowych piłkarzy i chcę do nich dodać zdjęcia.
I strasznie długo trzeba czekać (pół minuty?) aż załaduje się przeglądarka zdjęć.
I tak jest przy każdej próbie.
To po pierwsze a po drugie.
Brakuje mi teraz opcji wyszukiwania pliku ze zdjęciem po nazwie, tak jak to było w wersji 1.5
Image
Przy 1-2 tyś zdjęć piłkarzy ciężko się szuka właściwego.
Jakieś sugestie?

benio08
.

Re: Wolne wczytywanie grafiki

Postby benio08 » Wed Jul 30, 2014 4:03 pm

Ja to rozwiazałem tworząc pdfoldery kla każdej drużyny inaczej tego nie przeskoczysz wersja 2,5 korzysta z innego mechanizmu ładowania grafik niz jest to w wersji 1,5
Jomla 2.5.8 last joomleague revision

DarioB
.

Postby DarioB » Wed Jul 30, 2014 4:53 pm

Nie załamuj mnie. Liczę że jest jakieś prostsze rozwiązanie. Ja mam jedną drużynę ale 70 sezonów :) Nie widzi mi się teraz poprawiać 150 projektów.

benio08
.

Postby benio08 » Wed Jul 30, 2014 5:26 pm

stare projekty mozesz pozostawić bez zmian dla nowych tworzysz nowe foldery ja mam tak rozwiazane
Grafiki przesyłane przez menadżera plików bezposrednio do foldera na serwer dopiero później edycja profili zaeodników i ustawianie zdjęć

DarioB
.

Postby DarioB » Sat Sep 13, 2014 6:10 pm

Koledzy podpowiedzcie proszę czy jest szansy by wróciła opcja wyszukiwania zdjęć w folderze tak jak było w J 1.5 (obrazek załączony w pierwszym poście).
Gdy wczytuję nowe zdjęcia jakiegoś piłkarza to ciężko się szuka w gąszczu prawie 500 zdjęć.
Jest jakiś powód że tę opcję usunięto w 2.5?

Przy okazji drugie pytanie. Mam piłkarza dodanego do kilku projektów. Zmieniam mu zdjęcie globalnie czyli w zakładce "Osoby". I niestety muszę teraz w każdym projekcie gdzie był przypisany podmienić ręcznie zdjęcie na nowe. Czy jest jakaś metoda na obejście tego?

benio08
.

Postby benio08 » Sat Sep 13, 2014 6:49 pm

DarioB wrote:Koledzy podpowiedzcie proszę czy jest szansy by wróciła opcja wyszukiwania zdjęć w folderze tak jak było w J 1.5 (obrazek załączony w pierwszym poście).
Gdy wczytuję nowe zdjęcia jakiegoś piłkarza to ciężko się szuka w gąszczu prawie 500 zdjęć.
Jest jakiś powód że tę opcję usunięto w 2.5?

Przy okazji drugie pytanie. Mam piłkarza dodanego do kilku projektów. Zmieniam mu zdjęcie globalnie czyli w zakładce "Osoby". I niestety muszę teraz w każdym projekcie gdzie był przypisany podmienić ręcznie zdjęcie na nowe. Czy jest jakaś metoda na obejście tego?

Wystarczy w projekcie zresetować stare zdjęcie domyślnie zostanie użyte to zapisane w ustawieniach Osoby
Odnośnie pierwszej kwestii to na dzień dzisiejszy raczej nie przyczyna jest taka że w nowej tzn przejściowej wersji joomla 2.5 brak takiej opcji

DarioB
.

Postby DarioB » Sat Sep 13, 2014 7:10 pm

Dzięki za info

Return to “pl-PL”