Tree - why manual?

Status: finished.
Here you can find pre-releases of JoomLeague, Errors and problems with these versions should only be discussed in this board.
NOTICE: BETA and RC versions should not be used on a live site! No support on upgrading to the final version!

Moderator: And_One

scorcher
.

Tree - why manual?

Postby scorcher » Wed Dec 29, 2010 11:41 pm

I can't understand one thing. What for are tree and matchdays, when I must manualy choose winner team (e.g. "best 3")? When I have 32 teams and e.g. 1/4 I have plenty of matches and I must manualy select proper match or even manualy eval who is winner :bash:

comraden
Joomleague Core Developer

Re: Tree - why manual?

Postby comraden » Thu Dec 30, 2010 1:36 am

Ponieważ jestem jedynym developerem tej części kodu, możesz walić do mnie bezpośrednio (i po polsku).
Z tego co zrozumiałem nie rozumiesz tylko jednej rzeczy :whistling: :
Po co "drzewka" i kolejki, jeżeli i tak musisz "ręcznie" wybierać kto wygrał.
Odpowiedź jest zaiste prosta:
Przy takiej liczbie typów "drzewek" samo opracowanie algorytmu przejścia po drzewku nastręcza duże trudności. Wspomniana przez ciebie funkcjonalność "best of" powoduje dodatkową komplikację.
Skupiłem się na tworzeniu struktury drzewek do wykorzystania, oraz na tym, aby to zadziałało.
Chciałem także aby była możliwość ręcznego wpisywania wyników (nie działa jeszcze), ale ponieważ wyniki są już w bazie to chciałem to wykorzystać...
Planuję dodanie przy wyborze teamu wstępną selekcję kolejki (aby ułatwić wybór, bo tak jak wspomniałeś przy większej liczbie jest to problem), oraz kilka pomniejszych ficzerów....

Natomiast pełna implementacja obsługi przejścia po drzewku dla już wprowadzonych drzewek (wraz z "best of") nie będzie przeze mnie rozwijana ...

Oczywiście zawsze pozostaje Ci możliwość umieszczanie pdf'a ze schematem playoff'u, lub też zupełne pominięcie "tree", nikt do tego nie zmusza (póżno już to i taka mała złośliwość).
Zawsze możesz także zaimplementować własny kod i podzielić się nim ze społecznością.
Z mojej strony jestem zmuszony poinformować, że ze względu na inne projekty (komercyjne) nie mogę joomleague poświęcić tyle czasu, ile bym chciał...
pozdro
http://llk.pl::jl_1.6 | jl_2.x testing/production enviroment
samiec alfa koncernu 'Cham_Burak_Prostak' || proved: the most annoying person on the forum

scorcher
.

Postby scorcher » Thu Dec 30, 2010 6:54 am

Najkrocej rzecz ujmujac: no o lipa :(

comraden

Postby comraden » Thu Dec 30, 2010 10:19 am

pozostaje się cieszyć tym co jest... :whistling:
http://llk.pl::jl_1.6 | jl_2.x testing/production enviroment
samiec alfa koncernu 'Cham_Burak_Prostak' || proved: the most annoying person on the forum

Return to “1.5.0-a (Alpha)”