scalenie bazy dany

Moderator: comraden

laciatyy
Newbie

scalenie bazy dany

Postby laciatyy » Fri Oct 12, 2012 1:38 pm

witam serdecznie.
Moje pytanie brzmi czy ktoś już próbował zrobić coś takiego jak scalenie dwóch baz danych na różnych stronach. Mój pomysł polega na tym że admini różnych stron klubów grających w tej samej lidze mogli by wzajemnie uzupełniać bazę innych klubów, każdy z nich pracuje nad swoim zespołem ale dane innych zespołów takie jak skład, bramk, kartki i inne pobiera z ich serwisu ew wymieniając się plikami JL XML (jeśli dobrze się okrętuje to baza danych).Pomysł jest o tyle ciekawy i ekonomiczny że każda strona miał by do zaoferowania pełna bazę bez ogromnego wkładu jednej osoby. Wiem że jednym z rozwiązań było by postawienie strony na której każdy z adminów wpisywał by dane a później wysyłał by na swoja strone.

kubik
.
Joomleague version: 2.0.x

Re: scalenie bazy dany

Postby kubik » Sun Oct 14, 2012 11:29 am

laciatyy wrote:witam serdecznie.
Moje pytanie brzmi czy ktoś już próbował zrobić coś takiego jak scalenie dwóch baz danych na różnych stronach. Mój pomysł polega na tym że admini różnych stron klubów grających w tej samej lidze mogli by wzajemnie uzupełniać bazę innych klubów, każdy z nich pracuje nad swoim zespołem ale dane innych zespołów takie jak skład, bramk, kartki i inne pobiera z ich serwisu ew wymieniając się plikami JL XML (jeśli dobrze się okrętuje to baza danych).Pomysł jest o tyle ciekawy i ekonomiczny że każda strona miał by do zaoferowania pełna bazę bez ogromnego wkładu jednej osoby. Wiem że jednym z rozwiązań było by postawienie strony na której każdy z adminów wpisywał by dane a później wysyłał by na swoja strone.

Pomysł jest całkiem trafny, bo mam w planach właśnie cos takiego zrobić. Można zainstalować Joomleague na stronie matce. Kilka stron klubowych jest podłączonych do strony (bazy danych matki) każdy kto wprowadza dane rozgrywek na swojej stronie automatycznie dodaje wtedy dane do strony matki. Nie wiem jak wygląda wtedy taka sytuacja z synchronizacją bazy. Oczywiście wtedy każdy z adminów podstron ma dostęp do bazy matki. Chodzi o to aby admini poszczególnych stron nie grzebali przy projektach innych adminów. Wydaje mi się że w nowej Joomleague 2.x będzie możliwość dawania akcesu tylko do poszczególnych partii bazy danych dla adminów. Sprawa wygląda idealnie na postawieniu np bazy Oracle. Tylko nie wiem czy będzie taka możliwość w JL 2.x ale coś mi się obiło o uszy że będzie można tak działać.
Wkrótce będę testował to rozwiązanie jeśli chcesz to możemy wejść w próbę testów. Napisz na pw, mejla to podam więcej szczegółów. Mam domenę regioliga.pl i fajny pomysł na to oczym mówisz.
Pozdrawiam.
Joomla 2.5.x & 3.x
JoomLeague - Latest Git Version
GG Network No : 5739578
www.RegioLiga.pl

Return to “Polish”