Historia klubu - opracowanie w JL

Moderator: comraden

DarioB
.
Joomleague version: 2.0.x

Historia klubu - opracowanie w JL

Postby DarioB » Wed Apr 08, 2009 11:32 pm

Witam,
testuję właśnie JL. Niby wszystko śmiga jeżeli chodzi o jeden konkretny sezon. Jednakże ja planuję stworzyć bazę meczową mojej drużyny (Lechia Gdańsk) sezon po sezonie, mecz po meczu (mam już to wszystko opracowane i gotowe do wrzucenia). Podpowiedzcie mi więc czy JL nadaje się do tego typu opracowania.
Bo że wszystkie sezony mogę dodać to kumam (tu pierwsze pytanie czy dla każdego sezonu trzeba tworzyć oddzielny projekt?).
Ale czy jakoś będę mógł wyciągnąć statystyki dla klubu na przestrzeni wszystkich sezonów?
Czyli bilans spotkań z daną drużyną, bramki, kartki itp zawodników mojej drużyny.
Coś jak tutaj:
http://www.legia.net/historia/bl_bramki.php
http://www.legia.net/historia/bl_ckartki.php
http://www.legia.net/historia/bl_przeciwnicy.php

Z góry dziękuję za podpowiedź.
Lechia.net & DarioB.net

benio07
.

Re: Historia klubu - opracowanie w JL

Postby benio07 » Thu Apr 09, 2009 5:29 pm

Gotowych rozwiązań w celu tworzenia zbiorowych statystyk brak ale gdy masz wiedzę z zakresu php i MySQL powinieneś uzyskać taki efekt o jaki ci chodzi  możesz dowolnie modyfikopwać kod a odnośnie tematu sezon projekt to do każdego sezonu tworzysz nowy projekt do sezonu możesz przypisac kilka projektów
Joomla 1.5.14 joomleague 1.505a

DarioB
.

Postby DarioB » Fri Apr 10, 2009 9:41 pm

benio07 wrote:Gotowych rozwiązań w celu tworzenia zbiorowych statystyk brak ale gdy masz wiedzę z zakresu php i MySQL powinieneś uzyskać taki efekt o jaki ci chodzi  możesz dowolnie modyfikopwać kod a odnośnie tematu sezon projekt to do każdego sezonu tworzysz nowy projekt do sezonu możesz przypisac kilka projektów

To trochę kiepsko, bo wiedza moja w tym zakresie jest zerowa :(
Liczę jednak, że ktoś tutaj pomoże mi w zrealizowaniu mojego mega projektu :) (jakieś 60 sezonów).
Lechia.net & DarioB.net

comraden
Joomleague Core Developer

Postby comraden » Fri Apr 10, 2009 11:20 pm

DarioB wrote:To trochę kiepsko, bo wiedza moja w tym zakresie jest zerowa :(
Liczę jednak, że ktoś tutaj pomoże mi w zrealizowaniu mojego mega projektu :) (jakieś 60 sezonów).

Jeżeli wiedza jest zerowa, to wróżę ZERO szans na realizację tego projektu.
Ale oczywiście Joomleague jak najbardziej się do tego nadaje. Statystyki z sezonów stworzyłem u siebie na stronie, a piłka nożna to pikuś  w porównaniu z koszykówką (jeśli chodzi o staty  >:D).
Aha, i ja się piłką nożną nie interesuję... ;)
http://llk.pl::jl_1.6 | jl_2.x | jl_3.x testing/production enviroment
samiec alfa koncernu 'Cham_Burak_Prostak' || proved: the most annoying person on the forum

benio07
.

Postby benio07 » Sat Apr 11, 2009 11:05 am

Mimo wszystko nie zniechęcaj się i tak tworząc taka bazę wiedzy o swoim klubie musisz wszystkie dane tworzyć sezon po sezonie a joomleague jest stale rozwijane i być może wkrótce bedzie miało taką funkcjonalnośc lub może się ktoś podejmie stworzenia odpowiedniego kodu wszystkie swoje oczekiwania co do funkcjonalności joomleague można zgłaszać na anglojęzycznym forum idea jest ciekawa i może doczekać się realizacji . Na dzień dzisiejszy wszyscy pracuja nad wersją natywna do joomla 1.5 i częśc administracyjna jest już gotowa pozostało jeszcze trochę pracy i bedziemy mieli wersje joomleague dla joomla 1.5
Last edited by benio07 on Sat Apr 11, 2009 11:13 am, edited 1 time in total.

DarioB
.

Postby DarioB » Sat Apr 11, 2009 11:26 am

I takiej odpowiedzi oczekiwałem. :)
Zapał jest, materiał jest. Pośpiechu nie ma :)
Mam nadzieję tylko, że ukończymy wszystko szybciej niż zbudują nam nowy stadion :)
Lechia.net & DarioB.net

comraden

Postby comraden » Sat Apr 11, 2009 6:45 pm

Martwi mnie tylko kierunek w jakim poszła wersja 0.93 jeśli chodzi o "events".
Nie sprzyja w jakikolwiek sposób statystykom "all seasons".
samiec alfa koncernu 'Cham_Burak_Prostak' || proved: the most annoying person on the forum

DarioB
.

Postby DarioB » Sun May 17, 2009 3:28 pm

Witam,
jakoś sobie powoli wdrażamy nasz projekt w życie. Powoli wrzucamy wyniki sezon po sezonie. Na wodotryski przyjdzie jeszcze czas więc nie proszę o ocenę naszego projektu od strony wizualnej. Projekt będzie się rozwijał pod tym adresem:
http://lechia.net/index.php/component/o ... Itemid,57/

No i mam do was 2 pytania.
1. Puchary - niby coś jest na forum o tym ale nie bardzo moge sobie poradzić z tym dodatkiem (com_jlg_tournament) ale może nie potrzebnie.
Jak mam sobie poradzić, gdyż chcę dodać wyniki pucharowe tylko 1 drużyny. Czyli np. 1/64 PP, 1/32 i  1/16 i odpadają. Czyli 3 mecze.
Ktoś mi podpowiem jak sobie z tym łatwo poradzić?

2. Ręczne edytowanie tabeli końcowej. Nie mam wyników wszystkich spotkań z poszczególnych sezonów. Mam tylko wyniki dotyczące naszej drużyny + tabele końcowe. Rozumiem że tworzę projekt, kolejki i jak ręcznie wygenerować tabele końcową? Oczywiście pod względem kolejności, punktów, bramek itp.
Z góry dziękuję za pomoc.
Lechia.net & DarioB.net

benio07
.

Postby benio07 » Sun May 17, 2009 6:53 pm

Odnośnie pucharów tworzysz nowy projekt puchary w danym sezonie a w ustawieniach projektu  opcja Project type wybierz Simple KO Tournament
Odnośnie drugiego problemu punkty możesz przyznać każdemu zespołowi jako
Initial points: podając przyczyne przyznania punktów z bramkami jest gorzej  .

DarioB
.

Postby DarioB » Sun May 17, 2009 8:43 pm

benio07 wrote:Odnośnie pucharów tworzysz nowy projekt puchary w danym sezonie a w ustawieniach projektu  opcja Project type wybierz Simple KO Tournament
Odnośnie drugiego problemu punkty możesz przyznać każdemu zespołowi jako
Initial points: podając przyczyne przyznania punktów z bramkami jest gorzej  .
A nie można jakoś zassać tabel z baz danych i ich ręcznie edytować?
Lechia.net & DarioB.net

comraden

Postby comraden » Mon May 18, 2009 8:15 am

DarioB wrote:A nie można jakoś zassać tabel z baz danych i ich ręcznie edytować?

Można, ale to raczej nic nie da...
Rozumiem, że masz stworzone kolejki i w każdej kolejce gra tylko twoja drużyna z jednym przeciwnikiem. W meczu podajesz prawidłowy wynik, a punkty w tabeli innym teamom dodajesz przez INITIAL POINTS. W takim ustawieniu liczbę bramek można dodać tylko w tym jednym meczu w kolejce, ale gdy ją zmienisz to sypie się algorytm kolejności tabeli.
Można próbować pisać jakąś nakładkę, ale to droga pod górkę.... >:D

Wypadałoby szukać wszystkich wyników w kolejce i wklepywać (wiem, masakra), lub poszukać zaprzyjaźnionego admina, który ma takie dane, pobrać z bazy danych, obrobić (dane będą z innego CMS'a) i zassać do joomleague.

DarioB
.

Postby DarioB » Mon May 18, 2009 8:49 am

comraden wrote:
DarioB wrote:A nie można jakoś zassać tabel z baz danych i ich ręcznie edytować?

Można, ale to raczej nic nie da...
Rozumiem, że masz stworzone kolejki i w każdej kolejce gra tylko twoja drużyna z jednym przeciwnikiem. W meczu podajesz prawidłowy wynik, a punkty w tabeli innym teamom dodajesz przez INITIAL POINTS. W takim ustawieniu liczbę bramek można dodać tylko w tym jednym meczu w kolejce, ale gdy ją zmienisz to sypie się algorytm kolejności tabeli.
Można próbować pisać jakąś nakładkę, ale to droga pod górkę.... >:D

Wypadałoby szukać wszystkich wyników w kolejce i wklepywać (wiem, masakra), lub poszukać zaprzyjaźnionego admina, który ma takie dane, pobrać z bazy danych, obrobić (dane będą z innego CMS'a) i zassać do joomleague.

Czyli prościej będzie wyłączyć publikację tabel z danych sezonów a stworzyć ręcznie takową. Wyników innych drużyn na 100% nie skombinuję bo to chodzi o lata 1945-1970 :)
Lechia.net & DarioB.net

DarioB
.

Postby DarioB » Tue Jun 02, 2009 2:37 pm

Kolejne pytanko. Czy jest jakaś polska nakładka na szablony? Sporo tam rzeczy do ustawienia i warto by wiedzieć co jest co.

Uczę się cały czas JL więc pytań mam sporo. Rozumiem, że dla każdego projektu wszystko muszę ręcznie ustawiać w szablonach?

Przy edycji projektów jest pole "wybierz szablon" - do czego to służy, gdzie się generuje te szablony?

Jak zmienić widok raportu meczowego? Oryginalny widok kartek i bramek nie jest za ciekawy.
Gdzie zmienić format daty, by był po polsku?

Wkrótce kolejne pytania :)
Last edited by DarioB on Tue Jun 02, 2009 2:58 pm, edited 1 time in total.
Lechia.net & DarioB.net

benio07
.

Postby benio07 » Tue Jun 02, 2009 5:36 pm

Polską datę uzyskasz przechodząc na zaplecze joomla wybierasz konfiguracja tu powinienes mieć ustawione język polish ustawienie daty i czasu na UTC+01.00 oraz w miejsce kod kraju i języka wpisz pl_PL.UTF-8 powinno zadziałac jeżeli dalej nie uzyskasz polskiej daty konieczna bedzie interwencja administratora serwera i ustawienie locale na utf8 na serwerze być może jest tylko ISO i dlatego nie wyświetla polskiej daty Jeżeli chodzi o szablony te nie sa przetłumaczone na język Polski a jak zbudować szablon zajrzyj na http://www.joomleague.de/wiki/
Zakładam że uzywasz joomla w weersji utf8
Last edited by benio07 on Tue Jun 02, 2009 6:13 pm, edited 1 time in total.

DarioB
.

Re:Historia klubu - opracowanie w JL

Postby DarioB » Thu Aug 27, 2009 11:04 am

Uzupełniam sobie kolejne sezony. Baza mi rośnie w oczach. Mam tylko nadzieję, że gdy wyjdzie w końcu stabilna wersja pod 1.5 to nie będzie problemu z przeniesieniem tych prawie 100 projektów z 60 sezonów :)

Tutaj podgląd --> http://lechia.net/index.php/component/option,com_joomleague/Itemid,57/

Mam jednak nadal kilka zagadek. Może mi któryś ze speców podpowie.
1. statystyki sezonu.
Jeśli chodzi o bramki - osobno zlicza karne. Czy to jest standard? Czy można jakoś zmienić by karne były sumowane ze zwykłymi bramkami? A może ja coś nie tak robię wypełniając raport meczowy.
Podgląd -->http://lechia.net/index.php/component/o ... tats/p,58/

No i czy w statystykach sezonu dla danego projektu można ustawić gdzieś, by pokazywało tylko dla ulubionej drużyny?

2. To już chyba pytałem wcześniej. Skoro JL potrafi zbierać w jednym miejscu dane z różnych projektów np. w przypadku statystyk danego piłkarza (przykład -->http://lechia.net/index.php/component/option,com_joomleague/Itemid,114/func,showPlayer/p,58/pid,370/) to czy komuś z Was udało się wyciągnąć takie dane dla ulubione drużyny ale na przestrzeni sezonów (kartki, bramki, ilość rozegranych meczów).
No i czy jest jakiś pomysł na wygenerowanie historii pojedynków pomiędzy dwoma zespołami w oparciu o wszystkie projekty? Bo domyślam się, że wszystko jest wykonalne, trzeba tylko znać się na bazach danych :)
Lechia.net & DarioB.net

benio07
.

Postby benio07 » Thu Aug 27, 2009 3:47 pm

Mysle ze wersja 1.5 w wiekszej cześci spełni twoje oczekiwania sprawdź i potestuj a uwagi możesz zgłaszać no forum

DarioB
.

Postby DarioB » Wed Dec 02, 2009 3:45 pm

Panowie małe pytanko.
Jak wygląda link do danego sezonu?
czy w ogóle można coś takiego wyciągnąć?
Czy tylko do poszczególnych projektów?
tutaj (http://lechia.net/index.php/component/o ... temid,152/) jakoś pokazuje projektami ale ni czorta nie wiem jakie są linki do sezonów.
Lechia.net & DarioB.net

DarioB
.

Postby DarioB » Thu Dec 03, 2009 2:06 pm

DarioB wrote:Panowie małe pytanko.
Jak wygląda link do danego sezonu?
czy w ogóle można coś takiego wyciągnąć?
Czy tylko do poszczególnych projektów?
tutaj (http://lechia.net/index.php/component/o ... temid,152/) jakoś pokazuje projektami ale ni czorta nie wiem jakie są linki do sezonów.

Nie chciałbym zakładać nowego tematu więc poproszę o odpowiedź w moim wątku.
Czy jest jakiś sprawny sposób na moje powyższe zapytanie?
Planuję zrobić menu z odnośnikami do sezonów i jestem w kropce.
Przyznam, że menu nawigacyjne, choć przyjazne w obsłudze, to często pokazuje NO DATA.
No i może ja czegoś nie widzę ale chyba nie można za jego pomocą pokazać tylko sezonu (mi zawsze wyrzuca projekty)?
Lechia.net & DarioB.net

benio07
.

Postby benio07 » Thu Dec 03, 2009 4:52 pm

Może pomocny będzie mod_navigation_menu można ustawić według sezonów

DarioB
.

Postby DarioB » Thu Dec 03, 2009 6:43 pm

benio07 wrote:Może pomocny będzie mod_navigation_menu można ustawić według sezonów

Benio - jego to ja używam od samego początku :)
Jednak nie potrafię (póki co) tak go zmodyfikować by wyświetlał to co chcę.
Z tego co widzę można albo najpierw wybrać sezon potem projekt (wtedy wyświetli dany projekt).
Albo od razu projekt.
Nie widzę opcji takiej by w rezultacie wyrzucał mi podsumowanie wszystkich projektów z danego sezonu.

A takie coś robi to Menu JL:
http://lechia.net/index.php/component/option,com_joomleague/Itemid,57/

Jednak strasznie zamula jak jest wiele sezonów (ja już mam 40 a będzie około 60).
Druga sprawa to sezony nie mają chyba swoich ID?

Więc póki co jestem w kropce. Jak piszę niezrozumiale to poproszę o info :)
Lechia.net & DarioB.net

benio07
.

Postby benio07 » Thu Dec 03, 2009 8:15 pm

Wróć do ustawien Na zapleczu link Maintenance >> Configuration tu masz opcje dopowiedzialne za wyświetlanie ilości projektów w danym sezonie oraz ilości sezonów ładowanych jednocześnie poustawiaj według własnych potrzeb

DarioB
.

Postby DarioB » Thu Dec 03, 2009 11:20 pm

benio07 wrote:Wróć do ustawien Na zapleczu link Maintenance >> Configuration tu masz opcje dopowiedzialne za wyświetlanie ilości projektów w danym sezonie oraz ilości sezonów ładowanych jednocześnie poustawiaj według własnych potrzeb

Ok to pryszcz ale to nie ma (chyba) nic wspólnego z navigation_menu. Wg mnie w navigation_menu można tylko wyświetlić na raz jeden projekt.
Lechia.net & DarioB.net

benio07
.

Postby benio07 » Fri Dec 04, 2009 3:59 pm

Tak ten moduł moze być jedynie pomocny przy wyciągnieciu odpowiednich linków do projektu w danym sezonie bo wydawało Mi sie ze o to pytasz a w podanych przeze mnie ustawieniach ustalasz ile projektów ma pokazać w danym sezonie po użyciu tabów z sezonami

DarioB
.

Postby DarioB » Fri Sep 03, 2010 10:17 pm

Koledzy, czy ktoś z Was walczy z podobnym tematem jak ja, czyli wklepaniem wielu sezonów swojej drużyny do bazy?
Po pierwsze pytam z ciekawości a po drugie przydałoby mi się ewentualne wsparcie :)

Przy okazji zadam pytanie które już chyba kiedyś rzucałem.
Czy można jakoś zrobić raport pokazujący wszystkich piłkarzy danej drużyny z wielu projektów?
Tak by znaleźć w jednym miejsku najlepszych strzelców, karkowiczów, czy z największa ilością gier oczywiście sortowanie.
Mały przykład:
http://www.legia.net/historia/index.php?s=zoltekartki
Przyznam się ze ręcznie to robić to masakra jak się ma bazę 500 piłkarzy i pond 100 projektów.

DarioB
.

Postby DarioB » Fri Sep 17, 2010 2:35 pm

Jakoś widzę nikt nie odpowie na moje pytania ale na wszelki wypadek dodam kolejne.
W JL mam wklepane sezony od 1945 do 2010. Jak wiadomo na przestrzeni lat zmieniały się herby klubów.
Czy jest możliwość ustawienia dla danego projektu logo drużyny? Czy tylko 1 drużyna = 1 logo. Wiadomo w klubie mogę mieć x drużyn ale nie o to chodzi.

benio08
.

Postby benio08 » Sat Sep 18, 2010 1:25 pm

Będziesz miał taką możliwośc ale w nowej wersji joomleague dla konkretnego sezonu możesz te loga wstawić np tak jak tu
http://gaudium.ayz.pl/teaminfo/17-ekstr ... dansk.html
Jomla 2.5.8 last joomleague revision

DarioB
.

Postby DarioB » Sat Sep 18, 2010 5:36 pm

benio08 wrote:Będziesz miał taką możliwośc ale w nowej wersji joomleague dla konkretnego sezonu możesz te loga wstawić np tak jak tu
http://gaudium.ayz.pl/teaminfo/17-ekstr ... dansk.html

Dzięki, zatem wrzucam dalej dane i czekam na wersję stabilną :)

szymon189
.

Postby szymon189 » Sun Sep 19, 2010 10:40 am

Nie chciałem zakładać nowego tematu, bo podobna sprawa jak do herbu klubu. Chodzi mi o zdjęcia zawodników/sztabów trenerskich, czy ich zdjęcia będzie można dodawać w każdym sezonie inne? Człowiek z czasem się zmienia..

benio08
.

Postby benio08 » Sun Sep 19, 2010 4:23 pm

W każdym projekcie i sezonie ustawiasz nowe zdjęcia dla każdego osobno tak jest teraz w nowej wersji Joomleague Raz ustawiasz tworząc nową osobę a w składzie zespołu na dany sezon możesz zmienić na aktualne zdjęcie które będzie wyświetlane w składzie zespołu oraz statystykach na dany sezon
Jomla 2.5.8 last joomleague revision

szymon189
.

Postby szymon189 » Sun Sep 19, 2010 4:44 pm

Tylko chciałbym dodać, aby w nowej wersji można było podawać info skąd jest zdjęcie. Bo w wersji 0.93 brakuje tego.

Return to “Polish”